Aksident i rëndë në Prishtinë, lëndohet shoferi dhe këmbësorja

Aksident i rëndë në Prishtinë, lëndohet shoferi dhe këmbësorja

Një aksident komunikacioni ka ndodhur në pasditen sotme në Prishtinë.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën “Ukshin Hoti”, ndërsa janë përfshirë dy vetura, ku njëra nga to e ka goditur një shtyllë metalike.

Mësohet se nga ky aksident kanë pësuar lëndime shoferi dhe një këmbësore.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Policia.

“Rreth orës 18: 00, është raportuar për një aksident trafiku në rrugën Ukshin Hoti. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes. Është bërë e ditur se vozitësi i njërës veturë si dhe një këmbësore e cila në atë moment ishte duke kaluar rrugën kanë marrë lëndime trupore”, ka thënë Policia.

Policia e trafikut po vazhdon me hetimin e shkaqeve qe kanë sjellë deri të ky aksident. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *