Karius teksa qan si fëmijë u kërkon falje tifozëve të Liverpoolit, ngushëllohet edhe nga kundërshtarët

Karius teksa qan si fëmijë u kërkon falje tifozëve të Liverpoolit, ngushëllohet edhe nga kundërshtarët

Real Madridi fitoi në finale të Ligës së Kampionëve ndaj Liverpoolit me rezultat 3-1.

Për Los Blancos shënoi dy herë Gareth Bale, ndërsa një herë Karim Benzema.

Por, goli i francezit dhe i fundit në takim nga uellsini u shënuan si pasojë e gabimit nga portieri i Reds, Loris Karius.

I dëshpëruar nga kjo portieri gjerman kur përfundoi takimi iu drejtuara tifozëve të Liverpooli duke kërkuar falje për gabimet e bëra.

Ai nuk ndalej për një moment duke qarë pasi dëshpërimi ishte i madh.

Karius u ngushëllua nga lojtarët dhe stafi i Reds vazhdimisht, por edhe nga lojtarët kundërshtarë pasi në futboll në fund dikush duhet të humbas.

Loris në përjashtim të natës së sotme gjatë sezonit ka bërë paraqitje të mira duke arritur t’ia zë vendin Simon Mignoletit. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *