Perez flet për largimin e mundshëm të Ronaldos: Klubi është mbi individin, jam i lumtur për të

Perez flet për largimin e mundshëm të Ronaldos: Klubi është mbi individin, jam i lumtur për të

Cristiano Ronaldo e prishi paksa festën e madrilenëve pas triumfit në Ligën e Kampionëve.

Los Blancos fituan në finalen e Kievit 3-1 përballë Liverpoolit falë dy golave nga Gareth Bale dhe një tjetri nga Karim Benzema.Pas ndeshjes Ronaldo deklaroi se nuk e di të ardhmen dhe se është i lumtur që ka qëndruar kaq gjatë në Madrid.

Por fjalëve të Ronaldos i ka dhënë përgjigje edhe numri një i Real Madridit, Florentino Perez.“Të gjithë kanë të drejtë të flasin, por për një klub si ne më me rëndësi është klubi se sa individi. E rëndësishme është tani që të gjithë ta festojnë trofeun e fituar”.

“Gjithmonë flitet për Ronaldon dhe në fund nuk ndodhë asgjë”, deklaroi Perez.

Ai tha se është i lumtur që Cristiano ka fituar pesë herë trofeun e Ligës së Kampionëve.“Jam i lumtur që Ronaldo ka fituar pesë Liga të Kampionëve sa kam edhe unë si president i Real Madridit”.

“Për çdo gjë tjetër mund ta pyesni vetë Ronaldon. Ai do të vazhdoj të jetë i lumtur, nuk është se do të vendos të qëndrojë, ai ka kontratë me ne”, përfundoi Perez.

Për Realin triumfi ndaj Liverpoolit ishte i 13-ti në histori të klubit në një finale të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *